• he
    • en

איך לחסוך כסף בהקמת משרד

ההוצאות הקשיחות על מיקום פיזי לפעילותו של ארגון הם אחד הדברים היחידים שבהם ניתן להתקרב לרמת ודאות גבוהה כשבונים תוכנית עסקית או מתכננים שינוי בעסק קיים. מרבית ההוצאה על המשרד בנויה מתשלומים חודשיים שאינם משתנים באופן מהותי, וזו אחת הסיבות לכך שהשיקול הכספי כל כך חשוב כאשר מחפשים מקום להקמת המשרד.

כאשר בוחנים את אותם סעיפי הוצאה קבועים, יש לקחת בחשבון כמה וכמה תחומים – עבור חלקם ישנו תג מחיר ברור ומדויק להשוואה מול החלופות, ובאחרים התחשיב הוא מעט יותר עקיף, אך ניתן לזהות בהם מגמות ואפשרויות לחיסכון ארוך-טווח. הנה כמה מאותם סעיפי הוצאה שכדאי לקחת בחשבון:

שכר דירה וארנונה

להקמת משרד באזורים עם ביקוש גבוה יש תג מחיר נוצץ ומנופח בהתאם בסעיף השכירות. בשנים האחרונות נבנו אלטרנטיבות רבות לאזורי המשרדים הצפופים במרכזי הערים או באזורי העסקים של הערים הגדולות. בפארק העסקים שבקיסריה ההוצאות על דמי שכירות נמוכות באופן דרמטי אל מול אזורי הביקוש בערים הגדולות.

סעיף קשיח נוסף הוא תשלומי הארנונה לרשות המקומית. בעוד שבערים כמו רמת-גן ות"א תעריפי הארנונה למשרדים נעים בין 28-24 ש"ח למ"ר – בפארק העסקים בקיסריה תעריף דמי השירותים (תחליף הארנונה) עומד על 6-8 ש' למ"ר בלבד. אם מצרפים לכך את הכדאיות של מחירי השכירות מגיעים לתוצאה מובהקת: חיסכון משמעותי בעלויות, או לחילופין – אופציה לשכור משרד מרווח וגדול, הרבה מעבר למה שתוכלו להרשות לעצמכם בת"א.

נגישות, תחבורה, וחניה

נגישות משופרת של העובדים למשרדים היא נקודה מכרעת בכל הנוגע להוצאות השוטפות של העסק – ליסינג, אחזקת רכב, דלק, החזרי נסיעות בתחבורה ציבורית, או שעות העבודה האבודות בפקקים. בנוסף, סעיף החניה באזורי העסקים בערים הגדולות יכול להסתכם לכדי הוצאה חודשית אדירה שרבים נוטים לשכוח.

פארק העסקים קיסריה ממוקם בנקודה אסטרטגית באמצע הדרך בין ת"א וחיפה, צמוד לכבישים 4 ו-2 ובמרחק כמה דקות נסיעה מכביש 6. בנוסף, בפארק יש תחנת רכבת עם כ-100 עצירות במהלך היום, ושרותי שאטל פנימיים בחינם לעובדים ולאורחים. בפארק יש שפע מקומות חניה בחינם, כך שגם הסעיף הזה יורד מההוצאה החודשית בתחשיב הכולל.

איכות השירותים

איכות הנכסים והשירותים המוענקים בידי חברת הניהול היא מרכיב מרכזי בכל הנוגע לעלויות השוטפות במשרדים להשכרה. הדבר נוגע לחזות הבניין, לתחזוקה השוטפת, וגם ליכולת להעניק מענה מהיר ואיכותי לתקלות. לא תמיד יש "תג מחיר" ברור לכל אחד מהדברים, אך לשם המחשה – נסו לחשוב כמה משאבים הולכים לאיבוד במקרה שבו נתקעים עובדים של הארגון במעלית הישנה והמקרטעת. או במקרה אחר – עד כמה החברה שלכם חשופה להשבתת פעילות פתאומית בגלל קריסה של מערכת חשמל רעועה או צנרת מחלידה שהתפוצצה בבניין. בפארק העסקים קיסריה פועלת מערכת בקרה מתקדמת שנמדדת בקביעות בפרמטרים של ארגון עסקי. רמת שביעות הרצון לגבי איכות השירותים בקרב מנהלי החברות בפארק עומדת על 91% והיא נמצאת במגמת עלייה קבועה.

גמישות ושינויי דיירים

במקרים רבים, לחברה יש צרכים ברורים באשר לחלוקה הפנימית של המשרדים ושל המרכזים הלוגיסטיים. כאשר מחפשים משרדים להשכרה או מחפשים לבנות מרכז לוגיסטי יש לקחת בחשבון את הגמישות של בעלי הנכס לשינויים ולהתאמות הנדרשים, וגם את העלויות החד-פעמיות הכרוכות בכך. מבני "אופק" החדישים שנבנים בפארק העסקים קיסריה מאפשרים לשלב את הדרישות היחודיות של הדיירים כבר בשלבי התכנון, ולתפור פתרון מדויק לצרכים בחללי המשרדים. אפשרות זו מהווה חיסכון נוסף בעלויות המעבר למשרדים החדשים.

חיסכון ושימוש באנרגיה ירוקה

להתנהלות סביבתית אחראית וירוקה יש ביטוי משמעותי גם בסעיפי העלויות. בפארק העסקים קיסריה נחסכים מדי-שנה 50% בפחת של מים בזכות תכנון מוקפד ותהליכים מתקדמים לטיפול במים והשבתם. בנוסף, תאורת הרחובות והשטחים הציבוריים ברחבי הפארק הוחלפה לנורות LEDחסכוניות. בפארק מתכוננת הקמתן של שתי תחנות כוח מקומיות מבוססות על גז טבעי. כל החיסכון הזה מתגלגל בסופו של דבר גם אל הדיירים בפארק, שנהנים מסביבת עבודה יעילה, ירוקה, וזולה יותר.

אולי יעניין אותכם גם >>

משרדים להשכרה בפארק התעשיה קיסריה
מרכז לוגיסטי לאחסנה בשיטת – Tailor Made
איך חוסכים בעלויות של משרדים להשכרה
שטחים להשכרה בפארק תעשיה קיסריה
מבני תעשייה להשכרה

 

< חזרה לכל המדריכים