• he
    • en

5 דברים שחייבים לדעת לפני שמשכירים משרד

כל עסק זקוק למשרדים. חללי עבודה מצוידים המאפשרים לעובדים ולמנהלים לבצע את עבודתם באופן היעיל והנוח ביותר. לאיזה סוג משרדים העסק שלכם זקוק? משרדים גדולים או צנועים? משרדים במרכז העיר או בפריפריה? משרדים המחולקים לתאים או כחלל פתוח? במאמר זה ריכזנו חמישה גורמים שיעזרו לכם לבחור משרדים להשכרה שיתאימו לעסק שלכם.

המיקום

אחד הגורמים החשובים שצריך לקחת בחשבון במהלך בחירה של משרדים להשכרה הוא ללא ספק המיקום. למיקומם של המשרדים השפעה במספר תחומים חיוניים. הראשון מביניהם הוא שכר הדירה. מחיריהם של משרדים להשכרה במרכזי הערים הגדולות יהיו מן הסתם גבוהים משמעותית ממחיריהם של משרדים בפריפריה. גם גובה המיסים העירוניים, המהווים חלק נכבד מההוצאות השכירות, יורד ככל שמתרחקים מהמרכז. מצד שני, ככל שמתרחקים מאזורי המגורים הצפופים, מתרחקים גם ממקומות המגורים של המנהלים והעובדים. כדאי לזכור כי הזמן אותו יבלו העובדים בנסיעות מהבית לעבודה וחזרה, ישפיע  בסופו של דבר, השפעה על היעילות, מצב הרוח והתפוקות שלהם. במידה והמשרד אותו אתם מעוניינים לשכור אמור לשמש גם לקבלת קהל או שירות לקוחות, מובן מאליו שהוא צריך להיות נגיש מבחינת גישה לצירי תנועה ותחבורה ציבורית. 

המבנה

משרדים להשכרה מגיעים כידוע בכל הגדלים הצורות והצבעים. כך גם מבני המשרדים. כאשר אתם בוחרים משרדים להשכרה, שימו לב למבנה בו הם ממוקמים. האם מדובר במבנה חדיש, עם מעליות תקינות, חניונים מוארים, תשתיות יעילות ולובי מרשים, או שהמשרדים שהציעו להם נמצאים בבניין מתפורר עם תיבות דואר שבורות בכניסה וכיורים סדוקים בחדרי הנוחיות המשותפים. רבים סבורים כי אם הם לא מקבלים קהל במשרדים שלהם, הם יכולים לחסוך בהוצאות ולהתפשר על המראה החיצוני של הבניין. אולם כדאי לזכור כי לאיכותה של סביבת העבודה יש השפעה על תחושתם של העובדים וכי עובדים ומנהלים שהגיעו בבוקר לסביבת עבודה מטופחת, נעימה ומושקעת, יהיו מוכנים להשקיע יותר במשימות המוטלות עליהם. מבנה אידיאלי יהיה מבנה שלא רק נעים להגיע אליו מדי בוקר. בנוסף הוא צריך להיות נגיש לעובדים וללקוחות ולהציע להם חנייה, מעליות ושירותים נוספים ברמה גבוהה.

התכנון הפנימי

תכנון פנימי  של משרדים וחללי עבודה הוא אומנות בפני עצמה. הוא אמור לשלב בין הצרכים הפונקציונאליים השונים של הארגון, לבין האווירה המתבקשת במשרדים וכמובן גם לטעמם האישי של מקבלי ההחלטות. משרדים להשכרה יציעו בדרך כלל את אחת מהאפשרויות הבסיסיות הבאות. משרדים מעוצבים או משרדים שאינם מעוצבים. השכרה של משרדים מעוצבים חוסכת לא מעט התלבטויות והחלטות. זהו המשרד ואיתו אתם תצטרכו להסתדר. החיסרון הגדול של המשרדים המעוצבים מראש הוא שלא תוכלו להתאים אותם באופן מדויק לצרכים שלכם. משרדים להשכרה שאינם מעוצבים ידרשו מכן להשקיע זמן ומשאבים בעיצוב, אולם בסופו של תהליך, במידה ותיעזרו באנשי מקצוע מוכשרים, תוכלו לעצב משרד שיענה לכל הדרישות שלכם וישמש אתכם ביעילות. במהלך תכנון פנימי של משרדים, יש לתת את הדעת גם על תשתיות המיזוג, התאורה ועוד.

שירותים נוספים

בניינים רבים בהם מוצעים משרדים להשכרה, מציעים לשוכרים שירותים נוספים כחלק מהעסקה. גם העלויות והתועלות של השירותים הללו הן בעלות השפעה על כדאיות העסקה. כאשר אתם בוחנים משרדים להשכרה, הקפידו לבדוק את כל פרטי השירותים הנוספים. מספר מקומות החנייה בחניון, עלות הטיפול במעליות, עלות שירותי הניקיון, האבטחה ועמדת הקבלה בלובי, הטיפול בגינות ובצמחי הנוי, הניקיון הפנימי והחיצוני, האחזקה השוטפת ועוד. בעלי עסקים שמתעלמים מהעלויות הללו, עלולים למצאו את עצמם משלמים עבור המשרדים ששכרו, סכומים הגבוהים משמעותית מאלה שתכננו להוציא.

משרדים להשכרה בפארק התעשייה קיסריה

פארק תעשיה קיסריה מציע לעסקים וארגונים משרדים להשכרה עם שפע של יתרונות: מיקום מעולה, מבנים חדישים, תשתיות מוכנות, אפשרות לעיצוב פנימי על ידי השוכר, ועוד.
מיקומו של הפארק הוא אחד היתרונות המשמעותיים שלו. פארק התעשייה קיסריה, מציע לעובדים ולמבקרים בו נגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים ולתחנת רכבת. המבנים שהוקמו בפארק הם מבנים חדישים המתאפיינים ברמות תכנון וגימור גבוהות במיוחד וכוללים תשתיות מיזוג, תאורה ועוד, שאת המימדים שלהן ניתן להתאים על פי צרכי החברות. התכנון הפנימי של החללים ייעשה על פי צרכי השוכרים, כך שיענו על צרכיהם באופן הטוב ביותר ויאפשרו להם ליצור סביבת עבודה נוחה ויעילה.


אולי יעניין אותכם גם >>

משרדים להשכרה בפארק תעשיה קיסריה
מרכז לוגיסטי לאחסנה בשיטת – Tailor Made
איך חוסכים בעלויות של משרדים להשכרה

< חזרה לכל המדריכים