• he
    • en

מרכזים לוגיסטים בעולם

חברות ענק ברחבי העולם משקיעות משאבים אדירים בבניית מתקני ייצור ומרכזים לוגיסטים שנועדו לייעל את תהליכי העבודה ואת שרשרת האספקה. מעבר לגודלם העצום, המרכזים הללו אוצרים בתוכם תכנון מוקפד ומערכות טכנולוגיות חדשניות. הנה הצצה לכמה מתקנים מהגדולים והמובילים בעולם.

אמאזון – תנו לרובוטים לסחוב

במרכזי השילוח בארה"ב של ענק הקניות באינטרנט תמצאו מעט מאוד בני אדם, ומרבית השינוע נעשה בידי רשת מתוחכמת במיוחד של רובוטים. העובדים הם שאחראים לסמן את ההזמנות ולהניח אותם בארגזי השילוח. מכאן והלאה – המכונות מדברות. החל מרשת של כ-15,000 רובוטים שמניפים את ארגזי החבילות ומשנעים אותם בתוך המרכז הלוגיסטי במסלולים מתוכנתים מראש, דרך זרועות ענק רובוטיות שמרימות ערימות של ארגזי שילוח בפעולה אחת מהירה, ומערכות בקרה ותיוג המאפשרות לפרוק משאיות ענק בפרק זמן של פחות מחצי שעה. אמאזון מחזיקה רשת של 10 מרכזים כאלה ברחבי ארה"ב לבדה.

VAB – כשצריך להגיע הכי גבוה שיש

בניין ההרכבה (Vehicle Assembly Building) של NASA במרכז החלל ע"ש קנדי בפלורידה הוא המקום שבו מורכבים השלבים האחרונים לפני שיגור חלליות למשימתן. המתקן מתנשא לגובה של 160 מ', הוא נבנה ב-1966 ושימש כאתר ההרכבה האנכי של טילי הסאטורן ששיגרו את חלליות "אפולו". כשהחלה תוכנית מעבורות החלל הוא הוסב להרכבתן למנועים המאיצים ולמכל הדלק הענק שעמם הן שוגרו. לאחר ההרכבה החללית או המעבורת הן הועברו לאתר השיגור בנסיעה על גבי כלי רכב יעודיים. בשנים האחרונות ה-VAB עובר שיפוצים נרחבים שנועדו להתאימו לתוכניות חלל עתידיות.

Boeing Everett Factory – מטוסים גדולים, מפעל ענק

המפעל הזה נחשב למבנה הכי גדול בעולם, שטחו כמעט 400 אלף מטרים רבועים והנפח שלו הוא למעלה מ-13 מיליון מ"ק. הקומפלקס הענק נמצא בשדה התעופה Paine Field שבמדינת וושינגטון, ובתוכו מורכבים דגמי המטוסים רחבי הגוף 747, 767, 777, 787 של חברת בואינג.

איירבוס – מרכיבים את המטוס הכי גדול

שטחו של מפעל ההרכבה Jean-Luc Lagardère הוא 122 אלף מ"ר, והנפח שלו כ-5.6 מיליון מ"ק. המפעל ממוקם בטולוז, צרפת, וזה המקום שבו נבנה מטוס הנוסעים הגדול ביותר בעולם, ה-A380. מטוס עם שני מפלסים שבו יש שטח אפקטיבי של כמעט 500 מ"ר ואפשרות לעד 850 מקומות ישיבה זקוק למתקן הרכבה גדול במיוחד. אל המתקן מגיעים חלקי המטוס המיוצרים בצרפת, גרמניה, ספרד ובריטניה. כמה מחלקי המטוס מועברים למפעל ההרכבה על גבי דוברות מיוחדות.

Wurth – שינוע ענק של חלקים קטנים

המרכז הלוגיסטי הגדול מתפרש על פני 1,220 דונם (מתוכם כ-51 דונם בנוי) בעיר Bad Mergentheim שבאזור שטוטגרט, גרמניה, והוא משנע כ-330,000 אלף קופסאות מטען בחודש עבור למעלה מ-20,000 לקוחות החברה ברחבי העולם. מרבית מוצרי החברה הם ברגים, כלי עבודה וחלקים קטנים המיועדים לתעשייה, ומרביתם נשלחים בחבילות של כמה עשרות יחידות לפחות. הנציגות הישראלית של החברה, היושבת בפארק התעשייה קיסריה, נהנית גם היא מהיכולות המתקדמות של המרכז הלוגיסטי המרכזי.

 DHL – הופכים את העולם למרכז לוגיסטי ענק

ענק השילוח הבינלאומי מסתמך על רשת של 850 נקודות לוגיסטיקה ושינוע ברחבי העולם שבהן פועלים כ-30,000 עובדים. אם תרצו, ייתכן שהחברה הזו – וכמובן גם המתחרות שלה דוגמת UPS או FEDEX – הצליחו להפוך את כל העולם למרכז לוגיסטי אחד גדול. בשרשרת האספקה משתתפים זה לצד זה עובדי החברה, מלגזות, כמה סוגים של רובוטים, צי משאיות ענק, וצי אווירי של מטוסי מטען המרשתים את העולם.

תכליתם של כל מפעלי הענק והמרכזים הלוגיסטיים הוא לענות על צרכים מדויקים ולהפוך את תהליכי הייצור ושרשרת האספקה ליעילים ביותר. אם גם הארגון שלכם זקוק למרכז לוגיסטי מתקדם וחדשני, בפארק התעשייה קיסריה תוכלו למצוא שורה של פתרונות מקיפים ותפורים לפי מידה. באמצעות שיטות בנייה מודרניות, תכנון מתקדם וביצוע מוקפד נוכל להתאים עבורכם בדיוק את המרכז הלוגיסטי שאתם זקוקים לו.

 

אולי יעניין אותכם גם >>

משרדים להשכרה בפארק תעשיה קיסריה
מרכז לוגיסטי לאחסנה בשיטת – Tailor Made
איך חוסכים בעלויות של משרדים להשכרה
מבני תעשייה להשכרה

< חזרה לכל המדריכים