• he
    • en

איך חוסכים בעלויות של משרדים להשכרה

זה מה שקורה כשהפקקים, עלויות השכירות, זיהום האוויר ובעיות החנייה של מדינת תל אביב מעודדים יזמים חברות, מפעלים וחברות הזנק,  לבחור את משכנם בפארק עסקים ותעשייה ירוק שהפך למודל בישראל.  הפארק, הממוקם מרחק הליכה מתחנת הרכבת הסמוכה ובניגוד לכיוון עומסי התנועה חוסך לדייריו שעות של בזבוז זמן בדרכים ובזבוז משאבים מיותרים.

היכן אקים את החברה שלי?

היכן אקים את המשרד שלי זו שאלה גדולה שבה עוסק כל מי שמקים עסק חדש או מרחיב עסק קיים. בבחירת מיקום אופטימלי להשכרת משרדים מעורבים כמה שיקולים מרכזיים – נגישות, עלויות תפעול שוטפות, יעילות ואיכות השירותים. פארק התעשייה בקיסריה מעניק יתרונות ברורים בכל אחד מהפרמטרים הללו. הפארק מנוהל כמעטפת שלא מסתפקת בהשכרת שטחים. כל יזם בפארק נהנה מגיבוי של הנהלת הפארק ומליווי צמוד ואינדיווידואלי המאפשר לו להקדיש את מירב מרצו וזמנו לעסקי המפעל, הקמתו ושגשוגו. כבר בשלבי הבניה מותאמים המבנים כולם לצרכים הספציפיים של כל חברה וחברה (חללים, חדרים נקיים, יחידות מודולריות , טכנולוגיה ירוקה) ועוד.

"אנחנו חיים בעולם של פתרונות תחרותיים עסקיים" מסביר מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה. "כאשר מנכ"ל או בעלים של חברה בוחנים את האטרקטיביות של המקום שבו ייקבע ביתו של העסק – נבחנת  החבילה כולה – שכר הדירה שצריך לשלם, דמי הניהול והארנונה". לשם השוואה, בעוד שבערים כמו רמת גן ות"א תעריפי הארנונה למשרדים נעים בין 28-24 ש' למ"ר –בפארק התעשייה בקיסריה מדובר על 6-8 ש' למ"ר בלבד.

"בזכות מיקומו המיוחד של הפארק ובהיותו מרכזי ונגיש", מוסיף כרסנטי, "הוא מספק פתרון מושלם ומאוד אטרקטיבי בהשוואה לפארקים באזור חיפה או באזור ת"א, והמחיר המהווה ללא ספק שיקול מרכזי מאוד בבחירת מיקום למשרד מכריע לטובתו".

מנכ"לים ממליצים 

"כשחיפשתי היכן להקים את המשרדים ידעתי כי אנו זקוקים לשטח גדול של 800 מ"ר", מספרת אסתר ברק-לנדס, מנכ"לית קרן ההשקעות נילסן אינובייט פאנד. "והמחיר היווה פקטור מאד משמעותי.  בדקתי במקביל באזור ת"א כפרמטר להשוואה ערכתי השוואה במחירים ובתמורה גם באזור חיפה מתוך מחשבה שאמצא מקום שיהיה זול בהרבה – ואז הגעתי לפארק תעשיה קיסריה, פארק שעומד בסטנדרטים בינלאומיים של תכנון, פיתוח ובנייה ומטפח זו לצד זו תעשיות מתקדמות ותעשיות מסורתיות צומחות וידידותיות לסביבה.אני מוכרחה לומר ששמחתי לראות שהמחירים פה בקיסריה היו אטרקטיביים ביותר והערך המוסף שהפארק מציע  גדול ללא ערוך".

ברק-לנדס מציינת כי לצד המחיר האטרקטיבי, גם השרות שמקבלות החברות בפארק תעשיה קיסריה והמתקנים שבמקום הם הכי טובים מבין כל האפשרויות שבדקה: "זה לא השאיר לי ספק שכדאי לבוא ולהקים את המשרדים שלנו פה".

אסף שלו, מנכ"ל חברת פריץ לשירותים לוגיסטיים, מציין כי פארקי התעשייה כיום חייבים להיות תחרותיים בגזרת המחיר. "יש אולי אתרים זולים יותר, אבל זה לא באותה הרמה. פארק התעשייה בקיסריה מאוד תחרותי בשנים האחרונות, בעלויות בינוי ובתמחור. צריכים להתמודד עם פארק בקריית גת, בכרמיאל, בחיפה ובכל מקום אחר. הפארק הרבה יותר זול מאזור המרכז. למשל, קריית שדה התעופה הרבה יותר יקרה מהאזור הזה".

נקודה נוספת שמציין שלו היא העובדה שאין "הפתעות" בעלויות, כפי שמתרחש לעתים במקומות אחרים בישראל. לדבריו, הוא כבר נתקל במצבים שעיריות הודיעו למשרדים אחרים של החברה כי עליהם לדאוג למנויי חניה לעובדים, והדבר הזניק את העלויות השוטפות במאות אלפי שקלים בשנה. מנגד, בפארק התעשייה החניה היא בחינם – ויש הרבה ממנה. בדרך להפחתה משמעותית נוספת בעלויות השוטפות של משרדים להשכרה, מגלה המנכ"ל כרסנטי כי מינהלת הפארק מקדמת תוכנית להקמת שתי תחנות לייצור חשמל מגז: "כך נוכל לספק עוד יתרון תחרותי לעסקים".

תמורה אמיתית לכסף

לצד עלויות נמוכות של משרדים להשכרה, חשוב לבחון גם את התמורה לכסף. "המבנים בפארק מתוכננים בקפידה, נקיים ומאוד מסודרים, השרות פה הוא מאוד נעים", מספרת ברק-לנדס, "הדיאלוג עם קרן קיסריה והחברה המנהלת הוא תמיד יעיל, אדיב וענייני, והתחושה שלנו היא שתמיד באים לקראתך ושמחים לעזור".

לדברי כרסנטי, שביעות הרצון והתמורה לכסף הן במוקד תשומת הלב של חברת הניהול: "אנחנו עורכים סקרי משוב ובודקים בכל שנה את רמת שביעות הרצון של המנכ"לים ובעלי העסקים בפארק. לשמחתנו השנה נרשמה רמת שביעות רצון ייחודית של 91%(!) מהשירותים שהם מקבלים מאתנו, כאשר 75% מהמנהלים דיווחו כי הם ממליצים לעמיתיהם להעביר את עסקיהם לפארק. זה ציון שמאתגר אותנו מאד. רמה נדירה כל כך של שביעות רצון לקוחות לאורך זמן, מחייבת לא רק בשמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר אלא גם להמשיך ולייצר ערכים מוספים לכל דייר".

אכן, ניתן לקבוע בוודאות כי פארק התעשייה בקיסריה מציע את המעטפת האטרקטיבית עבור מי שמחפש משרדים להשכרה לחברה או לעסק. יש לנו שתי המלצות חשובות עבור מי שמחפש שטח למשרדים: בואו לבקר ולהתרשם, והביאו עמכם מחשבון. זה לבטח ישתלם לכם.

 

אולי יעניין אותכם גם >>

משרדים להשכרה בפארק תעשיה קיסריה

מרכז לוגיסטי לאחסנה בשיטת – Tailor Made

פתרון נדל"ן מותאם לקוח

< חזרה לכל המדריכים