• he
    • en

משרדים להשכרה – מה חשוב לבדוק

עולם הנדל"ן העסקי והמסחרי כיום רותח מבחינת ההיצע שיש בו לאנשי עסקים ומשקיעים פוטנציאליים. עיקר הפופלאריות היא של בניינים משרדים להשכרה שחדשים מהם נבנים כמעט בכל יום בכל רחבי הארץ. למרות ההיצע הגדול של משרדים להשכרה, לא תמיד הרמה של המשרדים המוצעים להשכרה היא אחידה ולכן יש דברים חשובים שכדאי לבדוק בטרם החתימה הסופית על חוזה השכרת המשרד. חשוב לומר, כי הטיפים המופיעים במאמר זה הם למחפשים משרדים להשכרה ולא לבעלי הנכס עצמו.

פארק התעשייה והעסקים מהווה מרכז תעסוקה אזורי חכם, יפה, נקי ובטוח, השומר על איכות הסביבה ומעניק  רמת שירות מהגבוהה בישראל.

בידקו מיקום כללי של המשרד המיועד וסביבתו

אחד הדברים החשובים ביותר לבדוק בכל הקשור להשכרת משרד הוא היכן הוא ממוקם. חשוב לראות האם יש נגישות למשרד שלכם בתחבורה ציבורית- זכרו שלמשרדים הממוקמים בצורה נוחה להגעה בתחבורה ציבורית יש יתרון בעת חיפוש עובדים חדשים לחברה. עוד דבר שכדאי לבדוק נוגע לעסקים שיש מסביב למשרד המיועד.

באלו סוגי עסקים מדובר- האם מדובר בעוד משרדים או שמא אלו שטחי מסחר שיש בהם בעיקר חנויות ובתי קפה? שכירת משרד הממוקם בתוך או בקרבת מתחם קניות ושיהבו העיקרי הוא בילוי ושופינג, יהווה בעיה שכן תשומת הלב של הלקוחות הפוטנציאליים תילקח לבילוי ולקניות במקום אליכם.

בנוסף, חשוב מאוד לעשות סיור בבניין עצמו וכן במתחמים מסביב ולהבין כמה מהם מאוכלסים ועובדים באופן שוטף. ככל שיש יותר עסקים מוצלחים ועובדים בבניין ובאזור שבו תרצו להשכיר, כך יש לכם סימן כי השכירות במקום תשלם את עצמה באמצעות הרווחים שיהיו לכם.

 

האם המשרד הוא בילד אין או שניתן להכניס בו שינויים?

בוודאי תוכלו להסכים איתנו, שצרכי המשרד של חברת ביו טק הזקוקה למעבדות וחדרי מחקר שונה מאוד מסוג המשרד שחברת הייטק או סטארט אפ תזדקק לה. בדיוק בגלל השוני הזה והצרכים השונים לכל חברה, חשוב לבדוק האם במשרד שאתם עומדים לשכור יש אפשרות לגמישות בעיצוב ובבנייה הפנימית או שמדובר בתבנית פנימית הבאה בילד אין ואי אפשר לשנותה. אל תתפשרו על משרדים להשכרה שלא יוכל לתת לכם כל מה שאתם זקוקים לו לעבודה שוטפת וריווחית.

הכירו את חברת הניהול במקום

כיום, כמעט מאחורי כל בניים משרדים או מתחם עסקים, עובדת חברת תפעול המשמשת גם בתור חברת ניהול של המתחם או הבניין. באחריות חברה זו לדאוג לניקיון הבניין, לתחזוקה שוטפת בו, לטיפול בתשתיות, לגביית תשלומים ובאופן כללי לדאוג לכך שניתן יהיה לעבוד במשרד בצורה שוטפת וללא תקלות והפרעות. אך בישראל בעיקר, הסטנדרט בין חברות הניהול הוא שונה ולא כל אחת מעניקה מה שהאחרת מציעה. לכן, עשו סקר שוק על חברת הניהול שמולה אתם עתידים לעבוד במשרד שתשכרו. דברו עם עסקים נוספים בבניין או במתחם והבינו עד כמה הם מרוצים מהשהייה בו, היו חצופים ושאלו פרטים על חברת הניהול וההתנהלות שלהם מולה. החוק הוא פשוט- אם הם מרוצים, גם אתם תהיו מרוצים.

המשרד אכן נועד להיות משרד

עוד דבר שצריך לבדוק וחשוב מאוד, ובייחוד בישראל, הוא שהמשרדים להשכרה אכן רשומים כשטח לשימוש עסקי גם בטאבו. פעמים רבות, בדומה למשרדים להשכרה שהוסבו לדירות וההפך, גם המשרדים המוצעים ובייחוד באזור תל אביב היו בתחילתם מחסנים ששימשו לצרכי אחסון או לצרכי מגורים פרטיים או שהיו שטח גדול שחילקו אותו. כל שימוש שכזה, שלא לפי הרשום בטאבו הוא אינו חוקי ועלול להעמיד אתכם- השוכרים, בפני סכנת סילוק מן המשרד או בפני קנסות כבדים. לכן, אל תסתמכו על הבעלים ועשו מחקר מקדים משלכם לגבי המשרד האמור.

ולבסוף, הכנסו למשרד המיועד, הסתובבו בו, הסתכלו עליו ובנוף הנשקף מהחלון והחליטו האם אתם אוהבים לשהות בו או לא. מעבר לכל העניינים הבירוקרטיים, חשוב שגם תאהבו להגיע למקום בכל בוקר מחדש ותוכלו לשהות בו בנוחות לפחות 9-10 שעות ביום.

בפארק תעשיה ועסקים קיסריה תמצאו מגוון רחב של משרדים להשכרה בסטנדרט הגבוה ביותר. פארק העסקים שוכן במיקום אטרקטיבי, בין חיפה לתל אביב וסמוך לכבישים מרכזיים. בואו להתרשם ממה שיש לנו להציע – מבטיחים שלא תתאכזבו!

< חזרה לכל המדריכים