• he
    • en

המדריך להשקעה נכונה בנדל"ן מסחרי

כמו בכל השקעה, גם בנדל"ן מסחרי חשוב לדעת ולהבין את כל המידע ההכרחי והחשוב, לפני שאתם מחליטים אם להשקיע או לא. השקעה בנדל"ן פרטי מעט שונה מהשקעה בנדל"ן מסחרי, מכמה סיבות עיקריות:

1. סוגי דיירים שונים: מדובר בשטחי נדל"ן שאינם ראויים למגורים כלומר, לא יהיו לכם דיירים שמתחלפים וחותמים על חוזה כל שנה, אלא לקוחות לטווחי זמן ארוכים יותר ויציבים יותר מבחינה כלכלית.

2. סוגי מבנים שונים: לא מדובר פה בהשקעה בדירה או וילה בצפון, אלא בנדל"ן מסחרי שיכול להיות הכל ממשרד לחנות, מבני תעשייה, מחסנים לוגיסטיים, מגרש לבנייה, בר, מסעדה ועוד… אתם אולי מבינים בבתים, אבל כמה אתם מבינים במחסנים או חנויות?

3. רווחי יותר: עסקה מוצלחת בנדל"ן המסחרי מניבה תמורה גבוהה בהרבה, ביחס לנדל"ן פרטי. דירה יכולה להניב בממוצע 3-4% בשנה, לעומת שטח נדל"ן מסחרי שיכול גם להניב 8-10% תשואה בשנה.

4. עסקאות מורכבות יותר: ההשקעה בנדל"ן מסחרי הוא גבוה בהרבה מנדל"ן פרטי. בנוסף, מדובר בסיכון גבוה בהרבה ותחזוקת נכס (ארנונה למשל) עוד יותר גבוהה.
אם בכל זאת החלטתם שהשקעה בשטח נדל"ן מסחרי היא ההשקעה המועדפת עליכם, יש במדריך הבאה מספר עצות או טיפים להשקעה הנכונה ביותר בנדל"ן מסחרי….

קראו כמה שיותר מידע בנושא

יש לנו היום גישה בלתי מותנית למידע אודות כל נושא כמעט בעולם באינטרנט, וודאי בנושא של "דרכים נכונות להשקיע בנדל"ן מסחרי". אם תקראו מספיק תוכלו- ללמוד למשל שהרבה עסקים ומשרדים גדולים בוחרים בזמן האחרון דווקא להשכיר בנייני משרדים מחוץ לתל אביב. למה? כי מחוץ לעיר הגדולה הם יכולים להשכיר משרד גדול יותר, במחיר נמוך יותר, עם שירותים נלווים וגישה נוחה לתחבורה ארצית. לכן, אם אתם שוקלים להשקיע בבניין משרדים למשל, מאוד יכול להיות שכדאי לכם דווקא לחפש מחוץ לערים הגדולות.

תעשו את המחקר שלכם כמו שצריך, דברו עם כמה שיותר אנשים מהתחום, שאלו שאלות ותדרשו תשובות על הדברים שחשובים לכם – תאגרו כמה שיותר מידע לפני וכך תגיעו לשלב חיפוש השטח חכמים ויעלים יותר.

בדקו טוב טוב את מצב הנכס

עוד דבר חשוב מאוד שכדאי שתלמדו עליו קצת יותר לפני הוא מצב הנכס אותו אתם רוצים לקנות. מאוד ייתכן ואם תחפשו מספיק זמן, תמצאו מציאה טובה אבל לרוב, כמו בדומה לנדל"ן פרטי, כדאי שתבדקו את הנכס בו אתם רוצים להשקיע טוב טוב לפני שאתם סוגרים את העסקה. תבדקו מה מצב הנכס, כמה עבודה הוא צריך לפני שאנשים יוכלו לעבוד בו, האם הוא עומד בכל התקנים הבריאותיים וכו'…

רק קחו בחשבון שאם הנכס זול מידי או נראה לכם ממש כ"מציאה", מאוד יכול להיות שיש דברים שלא ראיתם או שלא מספרים לכם על הנכס ולכן חשוב מאוד שתישארו ערניים בכל התהליך.

סוג הנכס להשקעה

תחליטו לפני החיפוש איזה סוג שטח נדל"ן מסחרי אתם מחפשים ותתמקדו בו. אם אתם מחפשים חנות להשקעה, תסתכלו רק על חנויות ולא על דברים דומים שאולי יכולים לעבוד. זהו בזבוז זמן שלא יניב תוצאות חיוביות, כנראה שרק הרבה עצבים.

מומלץ לפחות להשקעה הראשונה להשקיע בנדל"ן מסחרי עם הסיכון הנמוך ביותר לכסף שלכם. עם הזמן תלמדו את העסק ואיך הדברים עובדים מקרוב יותר ותוכלו להתחיל להעז עם השקעות מסחריות מגוונות ומרגשות.

איזה מיסים יהיה עליכם לשלם?

תחום המיסוי הוא הצד הפחות יפה של השקעה בנדל"ן באופן כללי, אבל הוא גם החלק שהכי פחות כדאי לכם לפשל בו. מומלץ כמובן לעבוד מול עורך דין שמנוסה בתחום ויכול להנחות אתכם בכל התהליך.

מעבר לכך, יש דברים שכדאי שתדעו בעצמכם כמו למשל העובדה שיש מס שולי שצריך לשלם על נדל"ן מסחרי שהמדרגה הראשונה שלה היא כ- 30% . כמו כן תצטרכו לשלם מס רכישה ועוד מגוון מיסים נוספים.

השקעה בנדל"ן מסחרי היא בהחלט השקעה רווחית וכדאית, בתנאי שיש לכם את כל הידע הנחוץ בתחום כדי להרוויח ממנו כמו שצריך. כמו בכל תחום של השקעה, גם מנדל"ן מסחרי אפשר להפסיד כסף, והרבה. לכן לא חשוב מה הצעד הבא שלכם, תדאגו שיש לכם את כל הידע הנחוץ כדי להשקיע בצורה הטובה ביותר וככה גם להניב את התשואות הטובות ביותר תמורת הכסף שלכם.

עוד באתר החברה לנכסי קיסריה:

< חזרה לכל המדריכים